Od 22. 4. 2024 bude na pobočce LIBEREC pouze výdejní místo pro objednávky z e-shopu.

Horkovzdušná fritéza Breville


Za použití pouze kapky oleje lze připravit jídlo do pár minut. Zdravý životní styl je v dnešní době pro mnoho z nás požadavkem. Naučili jsme se používat kvalitnější suroviny a čas si své jídlo pořádně vychutnat. A právě díky lásce ke smaženému jídlu a rychlému způsobu života jsme našli novou cestu. Místo nezdravých pokrmů, si tak lze vychutnat mnohem zdravější pokrmy právě z horkovzdušné fritézy Breville VD127X. Produkt je poměrně novým trendem na českém trhu. Rozhodli jsme se proto otestovat tuto novinku v našem sortimentu a podělit se o poznatky a tipy ve zdravějším přístupu přípravy pokrmů oproti klasické fritéze.

 

Nová zdravější cesta

Za účelem testování jsme pekli celé kuře dle doporučeného návodu výrobcem a připravili i další pokrmy. Výsledek byl vynikající. Důležitými parametry pro nás byl výkon, bezpečnostní prvky, údržba a samozřejmě ovládání. Představujeme vám horkovzdušnou fritézu australské značky Breville, která je jednou z nejoblíbenějších značek na britských ostrovech, známá funkčními, a přitom vysoce elegantními kousky do kuchyně.

Smažte chytře

Smažené jídlo pro nás není nejlepší variantou, přesto všichni víme, že zakázané ovoce chutná nejlépe. Smažené pokrmy jsme si oblíbili velmi rychle my i naše děti. Fast foody našly díru na trhu, kterou zaplnily a možná dokonce přeplnily. Všichni však víme, že pokrmům s vysokým obsahem tuku bychom se měli spíše vyhýbat. Nejde přitom v první řadě jen o nepříjemné nabírání, které je s nimi spojené, mnohem závažnějšími problémy mohou nastat se srdcem nebo třeba cévami.

Horkovzdušná fritéza Breville VDF127x

Při výběru fritézy je třeba si uvědomit, co od ní požaduji. Chci statickou či dynamickou? Co vše potřebuji ve fritéze připravovat a chci i nějaké doplňky? Pro kolik lidí budu jídlo připravovat a kolik chci investovat? Po zodpovězení si těchto základních otázek věříme, že dokážete vybrat přesně to, co potřebujete.

Snadné ovládání, dostatečná velikost

Horkovzdušná fritéza Breville VD127X má snadné ovládání skrze podsvícenou dotykovou obrazovku a na svou velikost i nižší pořizovací cenu, než konkurenční srovnatelné horkovzdušné fritézy. Připravíte v ní až 1,3 kg potravin naráz, čímž dokážete nasytit i početnější rodinu.

4 praktické předvolby, 3 režimy ručního nastavení

Fritování v horkém vzduchu dokáže díky výkonu motoru 2000W a rovnoměrné 360 stupňové cirkulaci jídlo smažit do křupava a rovnoměrně. Má čtyři praktické předvolby na hranolky, kuře, zeleninu a steak, které pokryjí nejčastěji připravované pokrmy. Rotační koš si hravě poradil s 800 gramy hranolek, což je dostatečná porce pro čtyřčlennou rodinu.

V pečícím programu kuře je vhodné péct kuře vcelku na otočném rožni, doporučujeme potravinářskou nití přivázat nohy a křídla tak, aby se při pečení nedotýkaly ochranného síta, jak je ukázáno na jedné z fotografií. Program samotný je hodinový a dostačující pro křupavě upečené kuře s překvapivě šťavnatým masem uvnitř. I jindy „suchá“ kuřecí prsa jsou plná šťávy a maso je opravu delikátní. Pro dosažení křupavé kůžičky postačí zhruba jedna lžíce oleje, kterou smícháte s vybraným kořením a kuře jemně touto směsí potřete.

Je možné použít i ruční režim nastavení. Tři režimy ručního vaření v podobě horký vzduch, pečení a sušení zajistí opět celé spektrum možné přípravy jídel, jako je sušené ovoce, zelenina, ořechy, pečení chleba, sušenek nebo třeba koláče. Zde je potřeba dbát na správné nastavení teploty, obzvláště při sušení ovoce či masa. Je nespornou výhodou, že návod k obsluze Vám pomůže se základní orientací v teplotách a časech i při nastavení ručního režimu a doporučí vhodnou teplotu a čas.

 Doplňky a údržba

Jak již bylo zmíněno, součástí je pečící koš i jehla na roštění. U kovového otočného koše je aktivována předvolba rotace, tu lze v případě potřeby vypnout. Samotná údržba zabere minimum času. Fritézu můžete snadno vytřít, odnímatelná dvířka lehce umýt a všechny vestavěné součásti v podobě roštů, táců či jehel dát do myčky. Takový přistroj vám dá přesně to, co potřebujete, křupavé zvenku a měkké zevnitř. Stane se vítaným doplňkem Vaší kuchyně, který díky jeho multifunkčnosti budete pravidelně využívat.

  O čem jsme se přesvědčili při testu horkovzdušné fritézy Breville VD127X

  • Příprava jídla je rychlá, což je v dnešní době obří devíza pro každou hospodyňku.
  • Takto připravené jídlo je mnohem zdravější, což oceníte nejen vy, ale hlavně vaše děti, které se smaženého jídla jen neradí vzdávají. Vy však tímto způsobem dokážete podpořit zdravější způsob života, jelikož nepoužijete velké množství oleje, ve kterém by se jídlo smažilo.
  • Jídlo je chutnější, než z klasických fritéz, na povrchu křupavé, uvnitř měkké.
  • Pokrm se připravuje rovnoměrně bez připálení a bez vaší asistence.
  • Snadná údržba než u klasických fritéz.
  • S dostatečnou velikostí fritézy a množstvím programů a doplňků lze připravovat celý pokrm naráz.