Vakuovací systém FoodSaver

S blížícími se svátky mnoho hospodyněk řeší, kolik navařit, aby bylo dost pro všechny, a přitom se nemuselo nic vyhazovat na Nový rok. Vyřešte to velmi elegantně a dostatečně dopředu. Stačí si pořídit vakuovou svářečku potravin, vakuovací dózy nebo sáčky Foodsaver, do kterých pak vložíte zbylé porce jídla. I malá praktická vakuová ruční svářečka z nich následně odsajete vzduch, který způsobuje rychlé zkažení potravin. Takto uskladněné jídlo vám vydrží v lednici nebo mrazáku až 5x déle.

Dlouho čerstvé

Vakuové balení zamezuje přístupu vzduchu i vlhkosti k surovinám, čímž snižuje možnost oxidace a potlačuje růst bakterií, plísní a jiných mikroorganismů. Potencionální doba skladování se u vakuově balených potravin výrazně zvyšuje. Některé takto uchované potraviny vydrží v mrazničce až 2-3 roky oproti běžným 6 měsícům, uzeniny a sýry takto můžete v ledničce skladovat až půl roku.

Ani po čase neztratí chuť

Vakuum zachovává plnou chuť uskladněných potravin. Zabraňuje vysychání i přenosu jednotlivých pachů. Suroviny jsou vždy čerstvé a chutné, jako právě utržené či nakoupené. Také čerstvá káva si díky speciální vakuovací dóze déle uchová své jedinečné aroma. A pokud se třeba na poslední chvíli rozhodnete grilovat, můžete dát marinovat maso přímo do sáčku nebo do marinátoru, který dokáže marinovacím procesem urychlit absorbci marinády do masa. Podtlak v tomto marinátoru totiž otevře póry jídla, které díky tomu absorbují marinádu mnohem rychleji. Chutné maso bude naložené dřív, než rozpálíte oheň.

Konec plýtvání – penězi i jídlem

Díky prodloužené době skladovatelnosti se eliminuje nadbytečný odpad. Potraviny se méně kazí, čímž šetří nejen životní prostředí, ale i vaše finance. Sáčky ze speciální fólie se dají mýt a je tedy možné je používat opakovaně. Vícevrstvý materiál je vyroben bez použití bisfenolu A (BPA free). Potraviny tak lze bez obav rozmrazovat či vařit rovnou v sáčcích, a dokonce i ohřívat v mikrovlnné troubě.

 

Vaření metodou sous-vide

Pomalým vařením ve vodní lázni dokážete vykouzlit skvělé pokrmy. Stále rozšířenější metoda vaření sous-vide uspokojí i ty nejnáročnější strávníky, ať už připravujete ryby, žebra, zeleninu nebo steaky. Suroviny vložíte do sáčku Foodsaver spolu s kořením či bylinkami, pomocí vakuové svářečky vysajete vzduch, vložíte do vodní lázně a pomalu vaříte za pomocí Sous vide přístroje značky Matté. Výsledek je jako od profesionálních kuchařů!

Mnohostranné využití

Vakuové svářečky neslouží jen ke skladování potravin, ale využijí se skvěle i při cestování. Například pokud potřebujete ochránit před vlhkem elektrické zařízení. Nenechte si zkazit výjimečnou vodáckou výpravu s přáteli utopeným telefonem. V následujícím schématu je znázorněné všestranné využití vakuovacího systému FoodSaver.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení