Od 22. 4. 2024 bude na pobočce LIBEREC pouze výdejní místo pro objednávky z e-shopu.

Žehličky Breville

Dokonale upravená během několika minut? Ano, krásně vyžehlené prádlo dokáže každému napovědět, jak o sebe pečujeme. Přitom žehlení rozhodně nepatří mezi nejoblíbenější domácí práce. Vyprané košile se kupí a z rostoucí hromady pociťujete po čase mírnou frustraci. Jak ale dosáhnout dokonale vyžehleného prádla rychle a pohodlně? Žehlení je pro většinu žen časově náročné, navíc nikdy nekončící záležitost. Jen jednu várku vyperete, hned můžete dát další a ruku v ruce s tím samozřejmě neustále žehlit. Manžel potřebuje dokonale vyžehlenou košili, vy máte ráda vyžehlené šaty a děti zkouší vaši trpělivost každý den hned několikrát. Mít dokonale vyžehleno rychle a svůj čas moci využít efektivněji? Musíte vybrat opravdu kvalitní žehličku. Navíc s ohledem na to, kolik prádla potřebujete žehlit, materiály, z kterých jsou vaše kousky oblečení a také preference. 

Zamyslete se

V dnešní době je neuvěřitelně široký výběr všech parních generátorů, naparovačů prádla či parních žehliček. My jsme si udělali test nového sortimentu žehliček, abychom zjistili v čem vynikají. Důležitý pro nás byl výkon, bezpečnostní prvky, návod k použití, údržba a samozřejmě ovládání. Vybrali jsme absolutní novinky na trhu parní žehličku Diamond VIN420X a parní generátor VIN411X značky Breville, známá funkčními, a přitom vysoce elegantními technologickými kousky. Do testu jsme zařadili další dva kousky kvalitních žehliček Breville VIN253X a VIN301X, které patří mezi velmi oblíbené. Pojďte se seznámit s novou generací inteligentních žehliček značky Breville.

Parní žehlička Breville Diamond VIN420X

Snadné ovládání

Parní žehlička Breville Diamond s diamantovým keramickým povrchem vás mimo jiného osloví snadným ovládáním. Velmi lehce navolíte, co od ní budete potřebovat, což představuje šetření časové dotace, kterou můžete věnovat něčemu jinému. Tato inteligentní žehlička představuje jednoznačně novou generaci napařovacích žehliček a rozhodně tak udává nový trend v žehlení. Přehledný návod v českém jazyce je jistě výhodou. Výkon žehličky je 2800W.

Dlouhé hodiny žehlení vykoupené hmotností

Jednou z mála nevýhod podobných žehliček, je v její velikosti. Pokud ji navíc naplníte vodou, je složitější její přenášení. Na druhou stranu hodnotíme kladně, že nádržku není nutno neustále doplňovat. Při žehlení však díky regulaci voda nekape. A možné je zvolit žehlení i bez páry.

Konzistentní žehlení

Zvládá vertikální napařování a díky mnoha parním otvorům žehlí konzistentně, nemůže se tak stát, že by nějaký záhyb odolal. Sami si volíte intenzitu postřiku podle tlaku, kterým tlačítko mačkáte. Vždy je třeba nechat žehličku opravdu dobře nahřát na požadovanou teplotu, jinak by nemusela fungovat tak precizně. Žehlička má funkci svislého parního žehlení, v tomto případě je třeba držet ji 15cm od látky, nemusíte se však zdržovat jejich sundáváním a opětovným věšením.

Bezpečnost

Co nás velice zaujalo je funkce "automatické vypínání" a proto ji hodnotíme jako velmi bezpečnou. Žehličku byste neměli nechávat bez dozoru, pokud máte aktivní funkci automatického vypínání. Elektronické bezpečnostní zařízení vypne topný prvek, pokud je žehlička ve vodorovné poloze do 30s, pokud je ve svislé poloze je to po 15minutách nečinnosti.

Údržba

Žehlička je vybavena permanentním filtrem proti vodnímu kameni. Vybrat lze i automatické čištění, které má žehlička přednastavené. Parní otvory lze čistit vatovými tyčinkami. Pro čištění žehlící plochy postačila měkká navlhčená látka.

Parní generátor Breville VIN411X 

Inteligentní žehlička

Získala si nás svou vlastní inteligencí, nemuseli jsme ji totiž dlouze nastavovat. Sama automaticky nastaví ideální teplotu. To představuje velkou časovou úsporu a hlavně jistotu dokonale vyžehleného prádla. Návod je opět přiložen v českém jazyce, kde můžete pečlivě prostudovat jednotlivé části.

Žádný materiál není problém

Díky keramické ploše lehce klouže po každém materiálu, nemusíte se tak bát, že by nějaký záhyb unikl. Za pomocí svislého parního žehlení jsme velmi snadno vyžehlili obleky přímo z ramínka. Takto můžete žehlit i záclony, aniž byste je museli sundávat z garnýže. Výkonná parní funkce nám pomohla zvládnout i ty nejodolnější záhyby. Výkon má 2600W.

Dlouhé hodiny žehlení vykoupené hmotností

Velká nádržka nezaručuje jen dlouhé hodiny žehlení, ale opět je třeba počítat s větší hmotností, obzvlášť po jejím naplnění. Díky odnímatelné nádržce, to však není problém, a to ani během žehlení. Její naplnění je snadné bez zbytečného rozlití. Žehlit však můžete i bez páry.

Bezpečnost

Díky bezpečnostnímu vypínání se i tato žehlička automaticky vypne po 5 minutách bez dozoru.

Údržba

Je velmi snadná a obdobná i u této žehličky. Čistit žehlící plochu je třeba měkkým navlhčeným hadříkem. Pro čištění samotného přístroje pak lehce zvolíte předvolbu automatického čištění.

Žehlička Breville VIN301X

Moderní, výkonná a spolehlivá. Tak hodnotíme žehličku s nerezovou žehlicí plochou, která nabízí jednoduchou regulaci teploty a funkci vertikálního žehlení.

Dokonale narovná vaše oděvy

Žehlička Breville VIN301X s nerezovou žehlicí plochou vám pomůže s důkladnou a zároveň šetrnou péčí o vaše oděvy. Spolehlivě je zbavila veškerých záhybů a pomačkání.

Jednoduchá regulace teploty

Teplotu žehličky jsme jednoduše nastavili dle toho, jaký druh materiálu jsme právě žehlili.

Praktické napařování

Ani tato žehlička nezklamala funkcí napařování, díky čemuž si hravě poradí s každou nerovností. Čím vyšší teplotu žehličky jsme nastavili, tím více páry produkovala. Pokud budete potřebovat jednorázově velké množství páry, oceníte tlačítko spouštějící silnější proud.

Možnost vertikálního žehlení

Žehlička umožňuje i vertikální žehlení, díky čemuž můžete narovnat například pověšené záclony, závěsy a oblečení na ramínku.

Funkce postřiku

Kromě páry můžete využít i funkci postřiku, která vám pomůže při žehlení těžkých tkanin či obtížných míst, jako jsou například límce, kapsy nebo rukávy.

Využijte samočištění žehličky

Žehlička disponuje funkcí samočištění, která slouží k odstranění vodního kamene.

Žehlička Breville VIN253X

V závěsu nezůstává ani moderní žehlička VIN253X, která vám pomůže s šetrnou péčí o vaše oděvy. Disponuje funkcí parního žehlení a kropení, díky čemuž nám žádný záhyb neunikl.

 

Snadná regulace teploty, parní a svislé žehlení

Velkou výhodou je velmi lehká konstrukce díky níž jsme s ní jednoduše manipulovali. Pro volbu teploty  slouží otočný knoflík v horní části.

Žehlička podporuje funkci parního žehlení, které vám pomůže odstranit i ty nejodolnější záhyby a pomačkání. Parní žehlení je zároveň ideální na hůře žehlitelné látky, jako je například bavlna či len. Nechybí ani funkce kropení. Využít můžete funkci svislého žehlení, která vám pomůže narovnat například visící závěsy, záclony nebo oblečení rovnou na ramínku.

Funkce automatického čištění a permanentní filtr proti vodnímu kameni

Žehlička je rovněž vybavena permanentním filtrem proti vodnímu kameni, který omezuje jeho tvorbu uvnitř žehličky. S čištěním spotřebiče si nebudete muset lámat hlavu. Žehlička je vybavena funkcí automatického čištění, která odstraňuje vodní kámen i případné nečistoty. Pro čištění parních otvorů můžete čas od času využít vatovou tyčinku navlhčenou v denaturovaném ethanolu.

Námi testované žehličky splňují z velké části vše, co byste od žehliček mohli potřebovat. Májí snadné ovládání, díky kterému ušetříte čas a neztratíte nervy. Díky silnému výkonu nenastala chvíle, při které by si s nějakým záhybem nedokázaly poradit. Jsou doplněné o funkce parního vertikálního žehlení či napařování, které ulehčí práci a představují další přidanou hodnotu, díky které už nebude žehlení trvat dlouhé hodiny. Žehličky se snadno udržují a navíc mají do dokonalosti dotažené bezpečnostní prvky. Koupí žádné z nich jistě neuděláte chybu, přesto první dvě představují novou generaci v žehlení.