Od 22. 4. 2024 bude na pobočce LIBEREC pouze výdejní místo pro objednávky z e-shopu.

Celozrnný semínkový chléb

Připravte si vláčný domácí chléb, který si dáte k snídani, svačině nebo večeři. Díky vlastní domácí přípravě budete mít přehled o tom, co chléb obsahuje. Navíc skvěle chutná nasladko i naslano. A dobrý je i druhý den po upečení.

  HIGH
  2,5 hod
  10 porcí
 
Ingredience:
  • 500 g celozrnné mouky na chléb
  • 1 lžička sušeného droždí
  • 1 lžička soli
  • 1 lžička cukru
  • 320 ml teplé vody
  • 1 lžíce olivový olej
  • hrst semínek - dýňová, slunečnicová, lněná
Postup:
1
Do velké mísy vložte mouku, semínka droždí, sůl a cukr. Přidejte teplou vodu a olej a zadělejte těsto. Vyklopte těsto na pomoučenou pracovní plochu a hněťte alespoň 5 minut.
2
Vymažte čistou mísu trochou oleje, vložte do ní těsto a poválejte je v míse, aby bylo všechno těsto potřeno vrstvou oleje. Zakryjte mísu utěrkou nebo volně přiloženou potravinovou fólií. Nechte těsto kynout na teplém místě přibližně hodinu až hodinu a půl.
3
Vyložte dno a boky CrockPotu fólií a přes ni ještě pečícím papírem. Zapněte topnou jednotku na Vysoký výkon a nechte zařízení předehřát. 
4
Vyklopte vykynuté těsto na pomoučenou pracovní plochu a lehce z něj vyhněťte bubliny.
5
Vytvarujte chléb vytahováním okrajů těsta hnětením do středu chleba. Opakujte alespoň dvakrát kolem dokola chleba, dokud nevytvarujete kouli nebo ovál.
6
Vložte chleba do varné nádoby a posypte jej vybraným posypem dle chuti. 
7
Pod poklici vložte čistou utěrku, aby zachytávala případnou kondenzaci a voda nekapala na Váš chléb. Pečte na HIGH přibližně 2,5 hodiny. 
8
Po upečení vyklopte chléb na mřížku a nechte vychladnout. Po vychladnutí můžete nakrájet.
S objemem 2,4 litru je pomalý hrnec CrockPot CSC061X ideálním kuchyňským pomocníkem pro jednotlivce či pár. Disponuje digitálním ovládáním, které umožňuje nastavit délku a intenzitu vaření, po jehož dokončení se hrnec automaticky přepne do režimu "udržuj teplé".
S nákupem pomalého hrnce CrockPot získáte zdarma kuchařku s desítkami receptů.