Od 22. 4. 2024 bude na pobočce LIBEREC pouze výdejní místo pro objednávky z e-shopu.

Novinky

Dárek pro vegana

Návrh bez názvu (42)

Veganský životní styl v poslední době vyznává čím dál více lidí. Ať už je důvodem rozhodnutí o etickém zacházení se zvířaty nebo jiná hlediska, může být přechod na tuto stravu komplikovanější, než se zdá. Z počátku je třeba se naučit nové postupy pro přípravu svých jídel. V tomto kontextu se ukazuje Mixér Novis ProBlender jako skvělý spojenec pro vegany, kteří hledají efektivní způsoby, jak připravovat své pokrmy.

Fantazii se meze nekladou

Jedním z hlavních přínosů, který Novis Problender přináší, je jeho schopnost vytvářet pokrmy s maximálním zachováním živin. Díky svým vysokým otáčkám až 30 tis./min. a speciální technologii umožňuje přípravu smoothie, horkých i studených polévek, dipů, pesta, burákového másla, ovocných přesnídávek, zmrzlin a dalších pokrmů tak, aby si zachovaly co nejvyšší nutriční hodnotu. To je pro vegany obzvláště důležité, jelikož se snaží získat veškeré potřebné živiny pouze z rostlinných zdrojů.

 

Kromě zachování živin je Novis Problender také schopen poskytnout maximální vitamínový přínos. To je pro vegany také klíčové, protože se mohou potýkat s nedostatkem některých vitamínů a minerálů, které jsou běžně získávány z živočišných produktů.

Díky Problenderu mohou snadno experimentovat s různými ingrediencemi a vytvářet pokrmy, které nejsou fádní a potěší jejich chuťové buňky.

Celkově lze říci, že schopnost zachovávat živiny a vitamíny dělá z Novis Problenderu ideálního společníka pro každodenní kuchyni a to nejen tu veganskou.

 TanjaGrandits_Novis_ProBlender5

Vitajuicer – unikátní odšťavňovač

A máme tady dalšího skvělého parťáka do kuchyně veganů. Novis Vitajuicer s úžasnými 120 000 otáčkami za minutu je zárukou maximálního zachování živin.

Hravě si poradí s tvrdými plochy, jako je mrkev nebo červená řepa.

Právě díky vysokým otáčkám spolu s unikátní technologií, dokáže z ovoce a zeleniny vytěžit až o 12 % více šťávy a dužiny ve srovnání s tradičními odšťavňovači.

Ve vaší sklenici je rázem o 56 % více vitamínů.

Šetří zároveň peníze, protože z ovoce zbyde minimum odpadu.

TanjaGrandits_Novis_VitaJuicer3

Hlívový guláš
Když je venku chladno, tělo si říká o zahřátí. A máloco umí prohřát tak pěkně jako pikantní gulášek. Tento hlívový vás navíc může pomoci ochránit před nachlazením a udržet vás během zimních měsíců v plné síle. Třeba i vegansky!
  HIGH
  4 hodiny
  5 - 6 porcí
 
Ingredience:
 • 4 cibule
 • 6 stroužků česneku
 • 2 papriky kapie
 • 600 g hlívy ústřičné
 • 2 lžíce sladké papriky
 • 1 lžíce gulášové papriky
 • 1 lžička uzené papriky
 • 1/2 lžičky mletého chilli (nebo dle chuti)
 • 1 lžička drceného kmínu
 • 1 lžíce sušené majoránky
 • 1 lžíce sušeného rozmarýnu
 • 70 g rajského protlaku
 • 3 střední brambory
 • 1 lžíce ghí
 • 1 lžíce rostlinného oleje
 • sůl
K podávání
  Postup:
  1
  Vnitřní nádobu hrnce rozpalte na plotně a nalijte do ní olej. Nadrobno nakrájenou cibuli přidejte do hrnce, prosolte a smažte velmi pozvolna dohněda asi 15 minut.
  2
  Očištěnou hlívu a papriku pokrájejte na proužky, česnek nasekejte najemno a oškrábané brambory nastrouhejte nahrubo.
  3
  Ve chvíli, kdy je cibulový základ krásně hnědý, přidejte do hrnce i hlívu, papriku a česnek. Pár minut opékejte, přidejte i protlak, koření, ještě trochu soli a bylinky.
  4
  Směs promíchejte, přidejte cca 1,2l vody a nastrouhané brambory. Znovu promíchejte a přiklopte poklicí.
  5
  Na hrnci nastavte vyšší stupeň na 4 hodiny. Na závěr můžete dochutit solí, případně zjemnit rostlinnou smetanou.
  PXL_20231109_112303756.TS_exported_0 (1)_resized PXL_20231109_113206453.TS_exported_0~2_resized PXL_20231109_125505483~2_resized 
  "

  Pomalý hrnec Crockpot CSC112X s objemem 6,5 litru patří do série nepostradatelných pomocníků do kuchyně. Jako další z řady pomalých hrnců dokáže samostatně připravit jídlo pro vás i vaše blízké. Vnitřní nádoba s nepřilnavým povrchem je vhodná na pečení, lze ji použít na plynové, elektrické či indukční varné desce. Digitální ovládání.

   

  S nákupem pomalého hrnce CrockPot získáte zdarma e-kuchařku s desítkami receptů.
  Sušení hub
  66_2

  Jak si poradit s nadílkou z lesa?

  Naše babičky sušily houby na půdě

  Pokud nemáte půdu, na které sušily houby naše babičky, a potřebujete kromě sušení hub také "bydlet" :), nastává problém. Na trhu je velké množství různých sušiček, které vám s tím pomohou. Ale jen z části, protože jejich kapacita mnohdy nedostačuje. Nebo jejich výkon takové množství hub prostě nezvládne rovnoměrně usušit. Vy pak musíte síta různě přehazovat a neustále kontrolovat.

  Konstrukční řešení z Nového Zélandu

  Je tu ale sušička, jejíž konstrukci vymyslela novozélandská firma HYDRAFLOW tak důmyslně, že jí můžete rozšířit až na 30 sít a do všech pater je přesto vzduch rozváděn rovnoměrně. Nemusíte nic přehazovat, nic kontrolovat, zadáte čas a teplotu a výsledek je perfektní. To vše se odehraje na prostoru základny sušičky, to je 0,5 m².

  Příslušenství, které oceníte!

  Kromě dodatečných sít zvyšujících kapacitu lze sušičky EZIDRI doplnit i dalším příslušenstvím. Fóliové misky jsou ideálním pomocníkem pro sušení ovocných, zeleninových či jogurtových pyré a přípravu skvělých a zdravých dezertů.

  Síťky pak oceníte při sušení křehkých surovin jako jsou bylinky či čajové lístky, případně při sušení malého bobulovitého ovoce (borůvky, brusinky,…). Jako doplněk doporučujeme i skvělý kráječ a loupač jablek.

  94 (1)_1
  processed-C997C5A5-A763-47FA-822E-E90D9CCFD9C7-686FD5B5-773A-4148-AD19-19A530708E09_3

  Kapacita téměř nekonečná

  Jednou z největších výhod sušiček EZIDRI je možnost rozšíření o dodatečná síta, a to při zachování kvality sušení. Sušičky tak nezaskočí ani několik košíků hub nebo nárazová sklizeň ovocného sadu.

  Základních pět sít lze bez ztráty kvality sušení rozšířit až na patnáct u menšího modelu Snackmaker a dokonce na třicet u modelu ULTRA FD1000. Takto vybavená mašina se už kapacitně blíží profesionálním strojům.