Od 22. 4. 2024 bude na pobočce LIBEREC pouze výdejní místo pro objednávky z e-shopu.

Sušení hub

66_2

Jak si poradit s nadílkou z lesa?

Naše babičky sušily houby na půdě

Pokud nemáte půdu, na které sušily houby naše babičky, a potřebujete kromě sušení hub také "bydlet" :), nastává problém. Na trhu je velké množství různých sušiček, které vám s tím pomohou. Ale jen z části, protože jejich kapacita mnohdy nedostačuje. Nebo jejich výkon takové množství hub prostě nezvládne rovnoměrně usušit. Vy pak musíte síta různě přehazovat a neustále kontrolovat.

Konstrukční řešení z Nového Zélandu

Je tu ale sušička, jejíž konstrukci vymyslela novozélandská firma HYDRAFLOW tak důmyslně, že jí můžete rozšířit až na 30 sít a do všech pater je přesto vzduch rozváděn rovnoměrně. Nemusíte nic přehazovat, nic kontrolovat, zadáte čas a teplotu a výsledek je perfektní. To vše se odehraje na prostoru základny sušičky, to je 0,5 m².

Příslušenství, které oceníte!

Kromě dodatečných sít zvyšujících kapacitu lze sušičky EZIDRI doplnit i dalším příslušenstvím. Fóliové misky jsou ideálním pomocníkem pro sušení ovocných, zeleninových či jogurtových pyré a přípravu skvělých a zdravých dezertů.

Síťky pak oceníte při sušení křehkých surovin jako jsou bylinky či čajové lístky, případně při sušení malého bobulovitého ovoce (borůvky, brusinky,…). Jako doplněk doporučujeme i skvělý kráječ a loupač jablek.

94 (1)_1
processed-C997C5A5-A763-47FA-822E-E90D9CCFD9C7-686FD5B5-773A-4148-AD19-19A530708E09_3

Kapacita téměř nekonečná

Jednou z největších výhod sušiček EZIDRI je možnost rozšíření o dodatečná síta, a to při zachování kvality sušení. Sušičky tak nezaskočí ani několik košíků hub nebo nárazová sklizeň ovocného sadu.

Základních pět sít lze bez ztráty kvality sušení rozšířit až na patnáct u menšího modelu Snackmaker a dokonce na třicet u modelu ULTRA FD1000. Takto vybavená mašina se už kapacitně blíží profesionálním strojům.