Šeříkové květy

Růže, měsíček, levandule… všichni známe omamnou vůni sušených květů v koupeli nebo v čaji. A co šeřík? Jedno z nejpůvabnějších květenství svou opojnou vůní zahání poslední vzpomínky na zimu a jako kouzlem přináší radost a potěšení hřejivého jara.
  40°C
  4 hod
  
 
Ingredience:
  • čerstvé květy šeříku
Postup:
1
Květy sbíráme v květnu, když ještě nejsou úplně všechny rozvité.
2
Nesbírat zaprášené, špinavé či napadené květy. Také nesbírat v blízkosti silnic či železnice.
3
šeříkové květy sušíme při teplotě 40°C, květy rozložíme ve slabé vrstvě na síťku. Doba sušení je cca 4 hodiny.
4
Doba skladování surovin je do 2 let.
5
Sušené květy šeříku můžete smíchat s jinými sušenými bylinami nebo třeba bílým či zeleným čajem, vytvoříte si tak úžasnou čajovou směs s čistě přírodním aroma.
6
Šeřík obsahuje velké množství alergenů, proto jej nejprve vyzkoušejte v malém množství!
7
Šeříkový čaj – Z květů šeříků lze připravit aromatický čaj, jenž bojuje proti bolestem hlavy, migrénám, bolestem v krku, revmatismu a dně, dále urychluje metabolismus a napomáhá trávení. Hrst čerstvých nebo 2 lžíce sušených květů zalijte 250 ml vroucí vody a nechte asi půl hodiny louhovat.
8
Koupel – Do koupele stačí přidat čerstvé květy šeříku a můžete si vychutnat voňavou a relaxační koupel. Sušené květy lze také smíchat s mořskou solí a taktéž používat do koupele.
  
Pořiďte si sušičku potravin Ezidri FD500 Digital, kterou používají i profesionální kuchaři. Pyšní se rovnoměrnou cirkulací teplého vzduchu mezi jednotlivými síty, čímž rychle a efektivně suší vložené suroviny. Navíc lze její kapacitu jednoduše rozšířit až na 15 sít.Recept na vynikající kokosové kuličky s brusinkami, sušené na sušičce EZIDRI Digital v hobby magazínu ČT POLOPATĚ, můžete shlédnout ZDE. Recept na sušené maso Jerky můžete shlédnout ZDE.Další tipy na jednoduché a lahodné pochoutky ze sušičky ZDE.
S fóliovými miskami můžete na sušičce EZIDRI FD500 sušit i pastovité náplně a ozvláštnit jimi každou slavnostní tabuli.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení